DOMY / SPECYFIKACJA TECHNICZNA I DOKUMENTY

Domy osiedla Słoneczna Brużyca – Standard wykonania

Konstrukcja budynku: Budynek zaprojektowany w technologii tradycyjnej posadowiony na żelbetowych ławach i stopach fundamentowych. Mur fundamentowy z bloczków betonowych zaizolowany przeciwwilgociowo i ocieplony styropianem EPS100 12cm. Na podbudowie posadzki 15cm izolacji termicznej ze styropianu EPS100.Sciany konstrukcyjne z pustaków ceramicznych Porotherm 25cm ocieplone styropianem EPS70 15cm, zwieńczone wieńcem żelbetowym ze stali zbrojeniowej B500SP i betonu B20. połączone żebrami i podciągami żelbetowymi. Ścianki działowe  Porotherm 11,5cm. W części centralnej wylewany strop żelbetowy do adaptacji poddasza. Nad otworami drzwiowymi i okiennymi dla otworów łukowych nadproża w postaci belek żelbetowych  dla otworów prostych nadproża prefabrykowane L19. Kominy dymowe z kształtek systemu Rondo Plus przygotowane do podłączenia kominka w salonie i kominka na tarasie, przewody wentylacyjne z pustaków ceramicznych. Dach wielospadowy o kącie  nachylenia połaci 25º. Konstrukcja dachu w technologii tradycyjnej składająca się z murłat, słupów, płatwi  i opartych na nich krokwi podstawowych, narożnych i koszowych. Drewno zabezpieczone zanurzeniowo. Pokrycie dachu dachówką Bras . Warstwa ocieplenia – wełna mineralna 25cm.

Wykończenie zewnętrzne: Okna PCV trzyszybowe o współczynniku przenikalności cieplnej dla całego okna Uw=0,86W/m²K . Drzwi zewnętrzne drewniane. Brama garażowa segmentowa, ocieplana w kolorze białym bądź grafitowym z mechanizmem dźwigniowym o napędzie elektrycznym. Tynk zewnętrzny mineralny na siatce w kolorze białym, szarym bądź brązowym. Rynny i rury spustowe PCV Ø 100. Parapety zewnętrzne ceramiczne. Dach pokryty dachówką Braas w kolorze grafitowym bądź ceglastym. Taras, drogi dojścia i dojazdu do domu oraz opaska wokół domu z kostki brukowej w kolorze elewacji. Działka ogrodzona, a od strony ulicy murkiem z kształtki łupanej systemu ogrodzeniowego Drewbet z wkomponowanymi przęsłami, furtką i bramą wjazdową otwieraną pilotem.

Wykończenie wewnętrzne: Posadzki betonowe.Na ścianach tynk cementowo-wapienny nakładany maszynowo. Sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym ocieplony wełną mineralną 25cm.

Instalacje wewnętrzne: Instalacja elektryczna, TV i Internet rozprowadzona w domu. Instalacja wideo domofonowa  doprowadzona do furtki wejściowej. Instalacja wod-kan w kuchni, WC, łazience, kotłowni i garażu. Dom wyposażono w instalację centralnego odkurzacza. Instalacja CO z grzejnikami w pokojach. Kotłownia kompletnie wyposażona z piecem kondensacyjnym i glazurą na ścianach.

Instalacje zewnętrzne: Do domu doprowadzono przyłącza instalacji wody zimnej, gazu i elektryczną. Instalacja kanalizacji sanitarnej zakończona biologiczną oczyszczalnią ścieków ze złożem aktywnym.

 

Pliki do pobrania :  
Specyfikacja techniczna budynku
Rozkład funkcjonalny domu
Folder osiedla

 

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze
przeglądarki Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie ROZUMIEM X